Stezka začíná v centru Komárova (tab. 1), kde se seznámíte s dávnou historií obce. Zjistíte kdy vzniklo komárovské náměstí a můžete si zde, i v přilehlém parčíku proti muzeu, prohlédnout památná litinová díla. Právě u muzea (tab. 2) se dozvíte, že tato budova byla postavena na základech starověké tvrze, komárovského zámku, jako škola. Nyní zde můžete obdivovat unikátní exponáty umělecké litiny vyrobené většinou v komárovských železárnách a poznat jejich bohatou historii. Sběratelé mají možnost si zakoupit tematicky zaměřenou turistickou vizitku i jiné suvenýry.
Další zastávky při putování stezkou vám přiblíží historii komárovské vodní soustavy, i katastrofické povodně z roku 1872 (tab. 3). Objevíte pamětihodnosti kostelíka v Mrtníku (tab. 4). Za tak zvanou „Mrtnickou skálou“ vám tabule prozradí, jaké se zde kdysi ukrývalo, či ještě ukrývá nerostné bohatství, kde se v okolí těžila a dovážela železná ruda k dalšímu zpracování v komárovských železárnách (tab. 5 a 6).
Revitalizaci a zabezpečení štoly Barbora na Jedové hoře provedl Újezdní úřad Vojenského újezdu Brdy v roce 2015 a o její bohaté historii si přečtete na tabuli č.7. V osadě Neřežín se dozvíte, co to byly milíře a jak se stavěly (tab. 8), a na Chaloupkách zase, jak se železná ruda zpracovávala v dobách před průmyslovou revolucí (tab. 9). Zde se můžete také občerstvit a odpočinout si v místní hospůdce.
Příroda v Brdech má své neopakovatelné kouzlo, s nímž se můžete blíže seznámit na informační tabuli č. 10. Pokud vytrváte a dojdete až na Kleštěnici pod vrchem zvaným Hlava, můžete se pokochat nádherným výhledem na Komárov a jeho daleké okolí. Zde, na tabuli č. 11, najdete nejen popis panoramatu, ale i chronologický přehled pánů, dávných majitelů Komárova. U poslední tabule v místě zvaném U Nádržky ,na závěr putování poznáte ještě stručnou historii komárovských železáren a jejich proměny až do roku 2012.
Všem návštěvníkům bychom chtěli popřát příjemnou procházku zdejším krajem a věříme, že si odnesete bohaté zážitky i nové informace o historii naší země.