Městys Komárov

Dopis rodičům a manuál pro zajištění chodu školy II

Dopis rodičům a manuál pro zajištění chodu školy II

Aktuální informace Základní školy T. G. Masaryka

 

Vážení rodiče,

společně vstupujeme do třetí fáze otevření naší školy. Bohužel to však neznamená úplné otevření, které bychom si obě strany přály. Před námi stojí úkol zapojit do práce výukové skupiny žáků a žákyň 2. stupně základní školy.

Školy se opět otevřou za určitých omezujících pravidel. Ministerstvo školství vydalo aktualizovanou metodiku, podle které mají školy postupovat, samozřejmě s přihlédnutím k místním podmínkám. Naše škola sestavila vlastní metodiku, která respektuje

      dobrovolnost v rozhodnutí, zda se dítě bude nebo nebude výuky ve škole účastnit,

      závazné požadavky k minimalizaci zdravotních rizik „našich“ dětí a zaměstnanců školy,

      personální, materiální a prostorové možnosti našeho areálu.

Vážení a milí rodiče,

třídní učitelé v minulých dnech zjišťovali zájem „našich“ dětí ze 6. – 8. ročníků o docházku do školy. Výuka bude probíhat v blocích, a to v hlavních předmětech – český jazyk, matematika a anglický jazyk. Na základě výsledků zjišťování jsme sestavili výukové skupiny, nastavili týmy pedagogů, kteří budou děti vyučovat a pečovat o ně v jídelně.

Školní družina aktivity žákům a žákyním 2. stupně poskytovat nebude.

Kromě toho musíme a budeme nadále plně zabezpečovat hlavní linii vzdělávání, kterou je v této době vzdělávání on-line.

Z každého ročníku 2. stupně byly sestaveny dvě výukové skupiny, na které čekají během jednoho dne v týdnu 60 minutové bloky výuky českého jazyka, matematiky a „konverzační hodina“ angličtiny. Samozřejmě i tito žáci a žákyně se dále účastní výuky on-line.

Podmínky účasti žáků a žákyň na výuce uvádí přiložený manuál. Poskytujeme vám ho v plném „aktualizovaném“ znění, abyste si sami udělali obrázek o tom, jak o děti bude ve škole postaráno, co všechno se musí naplnit a jaký je náš společný zájem. Aktualizovaný manuál uvádí rovněž den a rozsah poskytovaných konzultací. V přílohách jsou vyznačena shromaždiště jednotlivých výukových skupin, časové harmonogramy vstupu do budovy, vyučovací prostory a další podrobnosti.

Rovněž bych vám chtěl sdělit, že kromě závazných požadavků se budeme snažit využívat pro výuku i další aktivity venkovní prostory, zařadíme i relaxační aktivity, zkrátka chceme docílit toho, aby se děti cítily ve škole dobře.

Vás, milí rodiče a "spolupracovníci", si dovolím, podobně jako rodiče žáků 1. stupně, požádat o pomoc a spolupráci v oblasti dodržování časových limitů nástupu do školy. Věřím, že stejně jako doposud, naše spolupráce povede ke kýženému cíli.

Případné dotazy a připomínky adresujte na moji osobu.

 

Děkuji vám za podporu, spolupráci a pomoc, kterou nám poskytujete po celou dobu od uzavření školy. Je čas, abychom školu společně odemkli pro všechny.

 

Jiří Veverka

 

Aktualizovaný manuál pro zajištění chodu školy ke stažení zde

 

 

Datum vložení: 5. 6. 2020 8:12
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2020 8:19
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 10. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, během odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.