Městys Komárov

Dopis rodičům a manuál pro zajištění chodu školy

Dopis rodičům a manuál pro zajištění chodu školy

Aktuální informace Základní školy T. G. Masaryka

Vážení rodiče,

 

společně jsme postoupili do další fáze naší spolupráce. Před námi stojí úkol postupně znovuotevřít školu a umožnit dětem společnou práci se svými učitelkami, učiteli, vidět se 

se svými spolužáky. Jistě víte, že okolo otevření škol panovala velké diskuse a k tématu se vyjadřovalo velké množství rodičů, učitelů a odborníků z různých oblastí. Nakonec se dosáhlo dohody a školy se otevřou. Otevřou se za určitých omezujících pravidel. Ministerstvo školství vydalo metodiku, podle které mají školy postupovat, samozřejmě s přihlédnutím k místním podmínkám. Naše škola sestavila tedy vlastní metodiku, která respektuje 

  1. dobrovolnost v rozhodnutí, zda se dítě bude nebo nebude výuky ve škole účastnit,
  2. závazné požadavky k minimalizaci zdravotních rizik „našich“ dětí a zaměstnanců školy,
  3. personální, materiální a prostorové možnosti našeho areálu.

Třídní učitelé v minulém týdnu zjišťovali nezávazně zájem o denní docházku do školy. Na základě těchto zjišťování jsme připravili a nastavili dílčí činnosti ve škole, ve školní jídelně a družině. Sestavují se malé týmy pedagogů, kteří budou děti vyučovat, starat se o ně v jídelně a školní družině. Kromě toho musíme plně zabezpečit hlavní linii vzdělávání, kterou je v této době vzdělávání on-line. Nebude to práce lehká, ale s vaší pomocí ji zvládneme. 

Jako první dorazí do školy žáci a žákyně 9. ročníků, a to v úterý 19. 5., následně pak ve čtvrtek 21. 5. Budou o celkem dvě výukové skupiny, které se budou připravovat na přijímací zkoušky. Během dvou dnů v týdnu je čekají 60 minutové bloky výuky českého jazyka, matematiky a „konverzační hodina“ angličtiny.

V pondělí 25. 5. se k těmto dvěma skupinám přidá dalších pět skupin žáků 1. stupně. I zde se podařilo sestavit výukové skupiny po jednotlivých ročnících.

Školní jídelna bude vařit od 19. 5. 2020.

Ostatní podmínky účasti žáků a žákyň na výuce uvádí přiložený manuál. Poskytujeme vám ho v plném znění, abyste viděli, jak o děti bude ve škole postaráno, co všechno se musí naplnit a jaký je náš společný zájem. V přílohách jsou vyznačena shromaždiště jednotlivých výukových skupin, časové harmonogramy vstupu do budovy a další podrobnosti. 

Rovněž bych vám chtěl sdělit, že kromě závazných požadavků se budeme snažit používat i vlastní rozum. Pokud nám to počasí umožní, budeme výuku i další aktivity konat ve venkovních prostorách, zařadíme i relaxační aktivity, zkrátka chceme docílit toho, aby se děti cítily ve škole dobře. 

Bližší podrobnosti a informace typu co si mají děti s sebou vzít do školy, jaký budou mít rozvrh výukové skupiny 1. stupně apod. vám sdělí vyučující příslušných tříd. Poslední dolaďovací porada proběhne tento týden ve čtvrtek. Hned poté vás budou vyučující kontaktovat. 

Na závěr vás chci ubezpečit, že v současné době pracujeme podle stanoveného plánu pro bezpečné znovuotevření školy. Budova bude před nástupem dětí vydezinfikována ozonem, prostranství před školou budou ošetřena dezinfekčním postřikem, uvnitř budou rozmístěny dezinfekční a hygienické prostředky, zajištěn celodenní úklid, apod. 

Vás, milí rodiče a spolupracovníci, si dovolím požádat o pomoc a spolupráci v oblasti dodržování časových limitů nástupu do školy a při odpoledním přebírání dětí. Věřím, že stejně jako doposud, naše spolupráce povede ke kýženému cíli.

Případné dotazy a připomínky adresujte na moji osobu.

 

Děkuji vám za podporu, spolupráci a pomoc.

 

Jiří Veverka

 

Manuál pro zajištění chodu školy ke stažení zde

Datum vložení: 13. 5. 2020 7:08
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2020 7:18
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

31. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.